Az iskoláról

A visegrádi Mogyoró-hegyen 1988-ban alapított, később alapítója nevét felvevő Madas László Erdészeti Erdei Iskola hazánk és Európa legelső erdei iskolája. Alapítása óta teljes kapacitással működik, évente 8000 látogatót fogad. Napjainkban már az egykori erdei iskolások gyermekei járnak táborozni.

A programok legnagyobb része az óvodás és általános iskolás gyermekeknek szól, de várjuk felnőtt csoportok, családok jelentkezését is. Az egy napra érkezőknek az „Erdei ünnepek” programsorozat és a tematikus túrák nyújtanak természettel és népi hagyományokkal kapcsolatos élményeket. A programok nemcsak a nyári szezonra szólnak, hanem az egész évet felölelik. Az iskola lélegzetelállító panorámával rendelkező szálláshelyén 10 fűthető faházban és egy jurta faházban egyszerre 130 főnek tudunk szállást biztosítani.

Programlehetőségek

Óvodás- és iskolás csoportoknak
Erdei iskola kicsiknek és nagyoknak
Erdei óvoda

Kétnapos osztálykirándulás kicsiknek és nagyoknak

Természetismereti programok egynapos iskolai, óvodai kirándulásokra
Erdei Ünnepek Programsorozat
Sportprogramok, túrák
Mogyoróhegyi Természetismereti Tanösvény
Nagyvillámi Erdészeti Tanösvény
Kisvillámi Vadvirágos Tanösvény
Áprily-völgyi Rege-termő tanösvény

Hasznos információk

Madas László Erdészeti Erdei Iskola
Visegrád, Mogyoró-hegy

Levelezési cím:

Pilisi Parkerdő Zrt.
2025 Visegrád, Mátyás király utca 6.
Ez a cím a központunk címe, a Madas László Erdészeti Erdei Iskola elhelyezkedése a Megközelíthetőség pontban található!

emh@pprt.hu

Telefon:

Erdei Művelődés Háza: +36-26-398-227
Békefi Andrásné Györgyi erdei iskola vezető: +36-20-984-6044

Vonattal

Budapest-Nyugati Pályaudvar-Vác-Szob vonalon Nagymaros-Visegrád megállóhelyig, Nagymarosról Visegrádra révvel, innen Visegrád-Kisvillám előre megrendelt Volánbusszal vagy a visegrádi City-busszal a Jurta táborig.

Buszrendelés

Visegrádi Citybusz: 30-958-2588
Szentendrei Volánbusz: 26-311-996

Menetrend szerinti autóbusszal (május 30 – október 30.):
Szentendréről a Visegrád-Kisvillám járattal a Jurta tábor megállóhelyig.

Hétköznap
Csak előzetes megrendeléssel! Érdeklődni a szentendrei Volánbusz irodában lehet.

Hétvégén, ünnepnapokon

Autóval és különbusszal

A 11-es főútról Visegrád-Szentgyörgypuszta elhagyásával a Park Üdülőnél bekanyarodva a panoráma úton, vagy Visegrádról a fellegvár felől (lásd Térkép!) közelíthető meg. Autóbuszok csak az utóbbi útvonalat vehetik igénybe.

Visegrádról gyalogosan

A Salamon-tornyon keresztül gyalogolva érhető el a panoráma út, melyen a Nagy-Villám irányában kb. 20 perc alatt közelíthető meg a tábor.

AJÁNLJUK

LEGNÉPSZERŰBB BEJEGYZÉSEK